Egymástól is tanulnak a dél-balatoni strandok vezetői

Mérföldkő lehet a Balaton déli partján fekvő strandok látogatói és dolgozói életében, hogy első ízben összegyűltek az üzemeltetők. Balatonberény, Balatonfenyves, Balatonföldvár, Balatonlelle, Balatonmáriafürdő, Balatonszárszó, Balatonvilágos, Fonyód, Szántód, és Zamárdi strandjainak vezetői és képviselői több, mint húszan Siófokon találkoztak. Céljaik között szerepel a tapasztalatcsere; a jó megoldások, ötletek átvétele egymástól, a problémák közös gondolkodással történő megoldása. Mindez nyilván a vendégek minél jobb minőségű kiszolgálásának érdekében történik.

A házigazda siófoki Balaton-parti Kft. ügyvezetője, Kósz Ágota volt az ötletgazda, aki röviden bemutatta a cég tevékenységét, a siófoki strandok főbb jellegzetességeit, valamint a strandüzemeltetésből fakadó főbb kihívásokat.  Bár a Kék Hullám minősítésben idén 5*-ot és két külön díjat kapott Nagystrand bemutatása a szakadó eső miatt elmaradt, a fórum messzemenőkig elérte célját és a résztvevők nagyon pozitívan fogadták ezt a kezdeményezést.

Az első találkozó vezető témája a Kék Hullám strandminősítés volt, amelynek kritériumrendszeréről Lombár Gábor, az idén 120 esztendős Balatoni Szövetség elnöke tartott teljes körű előadást.

Lombár Gábor arról is beszélt, hogy a jól működő balatoni turizmus alapvető feltétele a strandok megfelelő színvonalú működtetése. A Kék Hullám Zászló strandokra vonatkozó értékelő lapja 35 különféle szempontot vesz figyelembe, de jövőre lesz már egy 36. kategória is, az úgynevezett „okos strand”. Jelenleg többek között a parkolási lehetőségek, az árnyékot adó fák megléte, a mozgáskorlátozottak kiszolgálása, a bejáró lépcsők állapota, az általános tisztaság, értékmegőrzők megléte, kölcsönzési lehetőségek, játszóterek és sportolási lehetőségek döntenek a besorolásról.

Az előadást követően elkezdődött a termékeny eszmecsere.

A jelenlévők között teljes összhang alakult ki a mintegy háromórás találkozón, hogy további együttműködésre van szükség. Ezt mutatta az is, hogy egymás gondolatait kiegészítve beszéltek meg egyes ügyeket, s vázoltak föl problématérképet. A fontosabb, érdekesebb javaslatok közül néhány:

 – Vízimentésben jártas személyzet biztosítása évről évre egyre nehezebb feladatok ró a strandokra.

– Vízbejutási lehetőségek szabályozása és kialakítása

– Közös műszaki gép beszerzése: pl. hínárvágó gép közös beszerzése és használata (mert egy cégnek drága és az idő nagy részében raktárban porosodik),

– Viharjelzés fontossága és a figyelemfelhívás szükségessége

– a Balatoni Szövetség presztízsének segítségével az érintettek a jogszabályi előírások felülvizsgálata, amelyek felett már eljárt az idő, vagy a végrehajtásuk nem életszerű. (pl. fürdési idény meghatározása, fürdési tilalmi táblák kihelyezése/ki nem helyezése)

Az interaktív párbeszédet követően a házigazda összefoglalásként elmondta, hogy a felvázolt témakörökről és azok fontosságáról egy kérdőíves felmérést elvégeznek e körben, és ezek alapján összeállíthatóak lesznek a soron következő szakmai fórumok témái és előadói. Nagyjából ez lesz a menetrend a továbbiakban is, mindig más-más fő téma, aktív párbeszéd – lehetőleg más-más helyszínen. A résztvevő üzemeltetők mindegyike kiemelkedően sikeres fürdőszezont tudhat maga mögött és hamarosan megkezdi a következő évre való felkészülést.

Facebook
Megszakítás